26 Травня 2020
Шановні відвідувачі, щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Старосинявської районної державної адміністрації!!!

Звіт голови Громадської ради за 2017 рік

ЗВІТ

голови Громадської ради при Старосинявській райдержадміністрації

Ковалевської Галини Андріївни за 2017 рік ( з 19.07.2017 року).

Шановні присутні! 

Наша громадська рада не має директивних повноважень та не є за своєю природою представницьким органом влади чи іншою структурою з владними повноваженнями. Вона є консультативно-дорадчим органом, покликаним виконувати низку важливих завдань для забезпечення належного зв’язку громадян, організованих в інститути громадянського суспільства з органом виконавчої влади в нашому районі – Старосинявською районною державною адміністрацією, з одного боку, а з іншого - сприяти прозорості та публічності діяльності влади перед громадянами, їх своєчасного інформування про свої дії та наміри.

Саме з цього усвідомлення, склад ради й виходив у цілому, організовуючи свою громадську діяльність протягом 2017 року. Діяльність Громадської ради ґрунтувалась на засадах добровільності та свободи переконань, демократичного вибору та відповідних відкритих і гласних процедурах. При цьому рада керувалась чинним законодавством та повноваженнями, наданими її членам від громадських організацій краю, що делегували їх для цієї праці, та будучи уповноваженими на їх здійснення установчими зборами по вибору складу громадської ради від 19.07.2017 року.

На першому своєму засідані після обрання установчими зборами, громадська рада сформувала керівництво ради. Головою було обрано Ковалевську Галину Андріївну, заступником голови –Постернак Петро Іванович, а секретарем ради – Гневуш Аллу Валентинівну. На другому засіданні було створенно три «громадські комітети»:

1.Комітет розгляду звернень громадян та громадських ініціатив – голова Трегуб Володимир Васильович,

2.Комітет інвестиційно-іноваційних технологій та проектного досвіду – голова Дроздовський Віталій Олександрович,

3.Комітет менеджменту розвитку територіальних громад – голова Вітомська Любов Сергіївна.

Нашу 5-ти місячну діяльність у 2017 році ми повинні розглядати лише як один з етапів удосконалення механізму співпраці влади з інститутами громадянського суспільства для створення умов всебічного розвитку громадянина та покращення життєдіяльності мешканців.

Протягом звітного періоду проведено 4 засідання Громадської ради. Зокрема розглянуто ряд питань, серед яких:

- Обрання голови, заступника та секретаря Громадської ради при Старосинявській районній державній адміністрації.

- Про затвердження Положення і Регламенту Громадської ради при Старосинявській райдержадміністрації. 

- Про замінити в формі роботи назви «постійні комісії» на «громадські комітети» та їх створення.

- Про режим роботи Громадської ради, системне забезпечення Громадської ради та висвітлення її роботи на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.

- Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 року №996.

- Про виконання статутних завдань Старосинявська районна організація Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України».

- Про участь громадськості у реформуванні засад суспільного розвитку ОТГ та формування виборчих округів. Перспективи розвитку краю.

- Про досвід роботи Дитячої громадської організації «Гарт»

- Про оптимізаційні процеси у сфері освіти та охорони здоровя в районі.

- Про стратегію розвитку суспільства та проведення консультацій з громадськістю, форми та методи залучення громадян до формування та реалізації державної політики і вирішення питань місцевого значення(старостинські округа)

Інформація про діяльність Громадської ради постійно розміщується на веб-сайті районної державної адміністрації.

Представники Громадської ради брали активну участь у урочистих заходах приурочених державним святам, памятним датам та скорботним дням в Україні, у засіданнях «круглих столів», зустрічах з громадськістю з питань, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов»язків громадян, а також здійснення повноважень місцевого самоврядування, делегованих органам виконавчої влади відповідними радами, з обов’язковим висвітленням у засобах масової інформації.

Позитивний вплив на діяльність Громадської ради має співпраця з органами виконавчої влади. Голова громадської ради є членом колегії райдержадміністрації та постійно запрошується на засідання сесій районної ради.

Ми вдячні керівництву районної державної адміністрації та районної ради за розуміння і важливість на цьому справді історичному вимірі часу, прагнення зберегти злагоду в суспільстві. І якщо це дасть змогу у майбутньому нашим дітям та онукам жити вільно і щасливо, в добробуті та любові – то варто співпрацювати і пройти цей шлях.

Також безперечно, результати нашої роботи не мали б такої ефективності без тісної співпраці з головним спеціалістом з питань інформаційної діяльності та комунітацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Шановні члени Громадської ради!

Активізуймо свою роботу у 2018 році, вносьмо пропозиції щодо вирішення тих чи інших питань, що стосуються соціально-економічного розвитку Старосинявщини. Сьогодні наша країна переживає дуже тяжкі часи. Тож давайте і ми, від Громадської ради допоможемо нашим хлопцям, які захищають нашу країну від агресора. Ми зобов’язані докласти всіх можливих зусиль

Шановні представники влади!

Тільки сліпий не побачить, а глухий не почує вимоги часу та більшості населення – через об’єднання до співпраці, від співпраці до кращого життя!

Громадська рада готова взяти участь у втіленні в життя всіх планів, що призведуть до покращення соціально-економічних показників, розвитку духовних та культурних потреб мешканців району та їх добробуту. Для цього, на нашу думку, потрібно одне - залучити до співпраці на всіх рівнях представників інститутів громадянського суспільства.

Шановні учасники установчих зборів!

Тож давайте ж і ми, разом із владою, зробимо все можливе, щоб люди були щасливі, щоб наш район розквітав, а з ним розквітала й незалежна Україна.

 

З повагою,

голова Громадської ради

при Старосинявській райдержадміністрації

Ковалевська Г.А.